Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

« powrót01.09.2015Szkoła silna tradycją

1 września 2015 r. kolejny raz uroczyście w obecności sztandaru gimnazjum odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły. W tym roku szkolnym przyjęliśmy 124 nowych uczniów klas pierwszych. W roku szkolnym 2015/2016 zostało utworzonych pięć klas pierwszych.

Jak co roku chcieliśmy sprostać oczekiwaniom przybywających do nas uczniów klas szóstych, kandydatów do nauki na kolejnym etapie edukacyjnym, jakim jest gimnazjum.

Miłośników piłki siatkowej oraz tenisa stołowego przyjęliśmy do klasy sportowej, gdzie będą mogli dalej rozwijać swoje zdolności sportowe podczas wielu treningów, korzystać z wiedzy trenerów i brać udział w licznych zawodach sportowych. Część uczniów zapisała sie do klasy turystycznej, gdzie będą poszerzać wiedzę z zakresu turystyki krajowej, korzystać będą z oferty wycieczek, a także uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach na terenie Poznania i regionu. W klasie europejskiej, uczniowie poszerzą wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej, ich kultury, tradycji i ich języków. Stawiamy również na integrację, stąd klasa integracyjna wspierająca uczniów z uwzględnieniem posiadanych dysfunkcji. Do pomocy uczniowie w tej klasie otrzymują nauczyciela wspomagającego, nauczycieli rewalidacji oraz rehabilitacji.

W bieżącym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom nowych przyjaciół i sukcesów w nauce!